Aktualności Eko przygoda z przyrodą nad wodą ​

5 lipca 2022

Eko przygoda z przyrodą nad wodą

 

 

Jeśli lubicie spędzać letnie weekendy aktywnie, wesoło i z pięknymi widokami, a ekologia nie jest Wam obojętna, to nie może Was zabraknąć na ekologicznej imprezie dla młodzieży „Eko przygoda z przyrodą nad wodą”. Fundacja WWF Polska jako patron wydarzenia serdecznie zaprasza do udziału! 

Tematem przewodnim imprezy pt. „Eko przygoda z przyrodą nad wodą” jest WODA – źródło życia na Ziemi, dom milionów gatunków zwierząt i roślin, środowisko, bez którego nie możemy żyć. To dzięki wodzie czerpiemy pożywienie, w niej znajdujemy ukojenie w upalne dni, na brzegach uprawiamy sporty, wypoczywamy, ale i zarabiamy dzięki jej różnorodności i jej zasobom.  

Wszystkie nasze codzienne wybory i decyzje zawsze będą miały wpływ na przyszłość mórz, zatok i zalewów. To nasze wspólne bogactwo i dziedzictwo. Dlatego przeżyjcie z nami eko przygodę z przyrodą nad wodą! 

 

 

Razem z Błękitnym Patrolem WWF 

 

„Eko przygoda z przyrodą nad wodą” będzie okazją do spotkania z ekspertami z Wolińskiego Parku Narodowego i reprezentantami Błękitnego Patrolu WWF – zespołu blisko 200 wolontariuszy Fundacji WWF Polska zajmujących się ochroną ssaków i ptaków morskich oraz ich siedlisk w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską pt. „Ochrona ssaków i ptaków morskich – kontynuacja”.  

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w ekologicznych warsztatach kreatywnych i stworzyć wyjątkowe pamiątki znad Zalewu Szczecińskiego.  

Na gości czekać będzie także gra plenerowa, która w ciekawy i aktywny sposób pobudzi młodych uczestników do działania na rzecz środowiska wodnego, zachęci do myślenia, analizowania i podnoszenia świadomości w zakresie ekologii i ochrony wód i wybrzeży Zalewu Szczecińskiego oraz Morza Bałtyckiego. W miejscu wydarzenia znajdą się punkty edukacyjne, poświęcone różnym aspektom wodnym i brzegowym.  

Odwiedzając poszczególne stanowiska zlokalizowane na terenie imprezy, uczestnicy będą zbierać pieczątki na przygotowanych kartach aktywności. Dla pierwszych 200 osób, które przejdą przez wszystkie oraz zdobędą i utrwalą wiedzę, czekać będą pamiątkowe certyfikaty i ekologiczne upominki wyprodukowane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu i biodegradowalnych. 


Eko przygoda z przyrodą nad wodą 

DATA: sobota, 6 sierpnia 2022 roku 

MIEJSCE: przestrzeni amfiteatru i przystani żeglarskiej im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w Stepnicy 

(woj. zachodniopomorskie) 

GODZINY: 12:00-16:00 

Eko przygoda z przyrodą nad wodą ​

Jeśli spotkasz na plaży fokę, poinformuj o tym:

Jeśli widziałeś na plaży:

  • sieweczkę obrożną
  • ostrygojada
  • rybitwę białoczelną, rzeczną lub czubatą

zgłoś obserwację na: baza@wwf.pl

Projekt Ochrona ssaków i ptaków morskich - kontynuacja (POIS.02.04.00-00-0042/18) współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach działania 2.4 osi priorytetowej II POIiŚ 2014-2020

Newsletter

Dołącz do newslettera otrzymując najnowsze informacje o naszych działaniach